Qalabka kuleyliyaha tuubada ee saliidda qotoda dheer waa qayb muhiim ah oo lagama maarmaan u ah kuleyliyeyaasha casriga ah ama qalabka shooladda. Shaqada ugu muhiimsan ee qalabka kuleyliyaha saliidda waxay ku jirtaa inay si hufan ugu beddesho tamarta korontada tamar kuleyl, taasoo si sax ah u xakameysa heerkulka saliidda. Maadaama ay tahay mid ka mid ah qaybaha ugu muhiimsan ee qalabka oo dhan ee shiilan qotoda dheer, muhiimadda qalabka kuleyliyaha ayaa iskeed u muuqata. Qalabka kuleyliyaha tuubada korontada ku shaqeeya ayaa si toos ah u go'aamiya in heerkulka saliiddu uu si joogto ah u gaari karo heerkulka karinta ee loo baahan yahay, sidaas darteedna si weyn ayuu u saameeyaa dhadhanka, midabka iyo tayada guud ee cuntada.
Hawsha ugu weyn ee qalabka kululaynta shiilan ee saliidda qoto dheer waa inuu bixiyo ilo kulayl oo deggan digsiga saliidda, isagoo hubinaya in heerkulka saliiddu uu si siman u kici karo oo uu ku sii jiri karo heer ku habboon. Hawshani waxay u baahan tahay tignoolajiyad xakameyn heerkul oo aad u sax ah si looga hortago hoos u dhaca tayada saliidda ama gubashada cuntada sababtoo ah heerkulka aadka u sarreeya, iyo sidoo kale in laga fogaado heerkulka aadka u hooseeya si loo daboolo shuruudaha aasaasiga ah ee shiilan. Tusaale ahaan, xaaladaha heerkulka sare, haddii heerkulka saliiddu si joogto ah uga sarreeyo heerka qiiqa, ma aha oo kaliya inuu keeno qiiqa karinta laakiin sidoo kale wuxuu sababi karaa isbeddello kiimiko ah oo ku yimaada saliidda, taasoo soo saarta walxo waxyeello leh oo saameyn ku leh caafimaadka. Xaaladaha heerkulka hooseeya, cuntooyinka shiilan waxay nuugi karaan saliid aad u badan, taasoo keenta qaab dufan leh oo aan qallafsanayn.
| Magaca Porduct-ka | Qalabka Kuleyliyaha Tubular ee Shiilista Saliidda Qotoda Dheer ee Korontada ah |
| Iska caabinta Xaaladda Qoyaanka | ≥200MΩ |
| Ka dib markii la tijaabiyay heerkul qoyan oo dahaarka ah | ≥30MΩ |
| Daadinta Xaaladda Qoyaanka | ≤0.1mA |
| Rarka Dusha Sare | ≤3.5W/cm2 |
| Dhexroorka tuubada | 6.5mm, 8.0mm, 10.7mm, iwm. |
| Qaab | La habeeyey |
| Danab iska caabiya | 2,000V/daqiiqo |
| Iska caabin dahaaran | 750MOhm |
| Isticmaal | Cunsurka Kululaynta Shiilan |
| Dhererka tuubada | 300-7500mm |
| Terminal | La habeeyey |
| Ansixinta | CE/ CQC |
| Nooca Terminalka | La habeeyey |
| Kululeeyaha JINGWEI waa soo saaraha qalabka kululaynta saliidda qoto dheer, waxaan haysannaa in ka badan 25 sano oo ku shaqeeya tuubada kuleyliyaha korontada ee loo habeeyay.Awoodda qalabka kululaynta shiilan ayaa sidoo kale loo habeyn karaa sida loogu baahan yahay. Madaxa tuubada waxaan badanaa isticmaali doonnaa walxaha flange, flange waxaan haysannaa bir aan miridh lahayn ama naxaas. | |
1. Xawaaraha kululaynta degdega ah iyo kor u kaca heerkulka degdega ah:Tuubada kululaynta ee saliidda shiilan ee qoto dheer ayaa si toos ah u kululeysa saliidda, taasoo si dhakhso ah u kordhin karta heerkulka saliidda oo yareyn karta waqtiga karinta.
2. Waxtarka wareejinta kulaylka oo sarreeya:Iyada oo leh meel ballaaran oo xiriir ah, waxay si dhakhso ah kulaylka ugu wareejin kartaa saliidda
3. Adeeg dheer:Walxaha kululaynta saliidda ee tayada sare leh waxay leeyihiin cimri dheer oo adeeg ah waxaana loo isticmaali karaa muddo dheer
4. Awood sare:Tuubada kululaynta qoto dheer ee shiilista saliidda waxay leedahay awood aad u sarreysa, taas oo dabooli karta baahida shiilidda degdegga ah
5. Meel badbaadin ah:Tuubada kululaynta shiiladda saliidda waa mid aad u yar, taasoo badbaadin karta booska gudaha ee shiiladda qoto dheer
6. Si fudud loo nadiifin karo:Moodooyinka badankood waxay ku qalabaysan yihiin qaybo si fudud loo saari karo si loo nadiifiyo loona dayactiro si habboon.
*** Digaag shiilan, makhaayadaha hamburger-ka (sida KFC, McDonald's) waxay isticmaalaan shiilan ganacsi oo awood sare leh (awood 3-10kW), tuubooyinka kuleylinta waa inay ahaadaan kuwo u adkaysta heerkulka sare, u adkaysta daxalka (birta aan daxalka lahayn).
*** Hawlgalka joogtada ah wuxuu u baahan yahay kuleyl degdeg ah iyo xasillooni xooggan oo tuubada kuleyliyaha ah.
Kahor intaadan weydiin, fadlan noo soo dir faahfaahinta hoose:
1. Noo soo diraya sawirka ama sawirka dhabta ah;
2. Cabbirka kuleyliyaha, awoodda iyo danabka;
3. Shuruudo gaar ah oo ku saabsan kuleyliyaha.
Xiriirada: Amiee Zhang
Email: info@benoelectric.com
Wechat: +86 15268490327
WhatsApp: +86 15268490327
Skype: amiee19940314















